阅读下列短文,从每题所给的A、B、C、D四个选项中选出最佳选项。
A
DIY Your Own Desserts
We offer a wide variety of classes to suit all. A very popular class we are offering these 2 weeks is the class named “DIY Your Own Desserts”.
Can you imagine how happy your beloved one will be when you give him / her your DIY desserts when you celebrate a birthday with him / her? Come and make your own desserts at The Desserts Kitchen. Give your beloved one a surprise!
Recipes we are offering: cheesecake, cookies, pudding and a lot more!
One-to-one Class (every Monday, Wednesday and Friday)
This is a completely hands-on personal cooking experience lasting up to 4 hours, learning 4-5 recipes per lesson. The teacher will guide you through how to prepare and make the food. You'll be able to take home copies of all the recipes and the dishes prepared by yourself.
Fees: $300 per class per person
Group Course (daily)
There are three types of group course: beginners' course, intermediate course and advanced course. Below are the details and prices for each course.
All classes run daily and each course lasts 2 hours. You'll be able to learn 2-3 recipes per lesson.
A copy of recipes will be available for you to take home.
The teacher will show how to cook different recipes in front of 8-10 people in a friendly and sociable atmosphere. There will be opportunities for students to get hands-on experience in some of the classes. At the end of the class, you can either eat the meal prepared during the class or take it home with you.
Fees: $150 per class per person (beginners' course); $250 per class per person (intermediate course); $350 per class per person (advanced course)
For application, go to our website to get the application form. You can choose to apply for the class online, via email or hand in your completed form in person.
21. When can you take the One-to-one Class?
A. Every day.
B. Every Tuesday.
C. Every Wednesday.
D. Every weekend.
22. What can all the students get from the class?
A. Guides to 4-5 recipes.
B. One-to-one instruction.
C. 4-hour hands-on experience.
D. The dishes prepared during the class.
23. How much should you pay per class if you want to take the advanced course?
A. $150.
B. $250.
C. $300.
D. $350.